Onlangs werd bekend dat het Rijk 40 miljoen euro gaat bijdragen aan de verbreding van de Rijnbrug tussen Kesteren en Rhenen. Hiermee is een belangrijke stap gezet richting het verbeteren van de bereikbaarheid van de regio’s, iets waar we als PCG-fractie vanzelfsprekend erg blij mee zijn.
De Rijnbrug tussen Kesteren en Rhenen is al decennialang één van de belangrijkste knelpunten in de regio. De brug wordt ook wel een levensader genoemd die de provincies Gelderland en Utrecht met elkaar verbindt waarover er meer dan 30.000 verkeersbewegingen per dag plaatsvinden. Het verbreden van de brug is dan ook al even lang een discussie. Steeds werd de “hete aardappel” vooruitgeschoven en in februari van dit jaar leek het erop dat de verbreding zelfs weer helemaal van de baan zou raken, doordat de verbreding 60 miljoen euro duurder zou uitvallen.
Op 9 februari jl. heeft PCG Buren tijdens een hoorzitting van de provincie Gelderland nogmaals benadrukt hoe belangrijk het voor de regio is, dat ondanks de extreem hoger uitgevallen kosten, de verbreding wordt doorgezet.
Taskforce
De SGP-fractie van de provincie Gelderland, diende een motie in die afdwong dat het geld wat al wél gereserveerd was, beschikbaar zou blijven voor de infrastructuur in de regio rondom de Rijnbrug. Doel daarvan was dat dit bedrag niet zou ‘verdampen’ en foetsie zou zijn op het moment dat er alsnog voldoende middelen bijeengebracht zouden worden. Deze SGP-motie werd massaal gesteund. Het geld bleef op de plank liggen. Daarnaast werd een taskforce opgericht met de provincie Utrecht, regio’s Rivierenland en Foodvalley, lokale gemeenten (waaronder gemeente Buren) en ondernemers. De taskforce kreeg de opdracht om in een gezamenlijke lobby de Rijnbrug onder de aandacht te brengen in Den Haag. En niet zonder succes!
Het Rijk betaalt mee
Op 14 september jl. riep de Tweede Kamer het Kabinet op om samen met de provincies Gelderland en Utrecht, Regio Foodvalley en Regio Rivierenland te werken aan het oplossen van de knelpunten. Dit na een motie van de Tweede Kamerleden Chris Stoffer (SGP) en Harry van der Molen (CDA). Uiteindelijk is het Rijk overtuigd dat het verbreden van de brug een gezamenlijke opgave is die ook van het Rijk een bijdrage vraagt.
Foto: © Sven Menschel